שאלות ותשובות

עורך דין יובל וסרברגר בר משיב על שאלות נפוצות המטרידות אנשים רבים המעוניינים להגיש תביעות כנגד גופים גדולים בגין תאונות שונות. החשש לקראת תהליך כזה הוא טבעי ואני נמצא כאן כדי לעזור לכם וללוות אתכם לאורך כל הדרך.

מה אקבל בפגישה הראשונית עם עורך דין וסרברגר בר?

בפגישה הראשונה ראשית נקשיב ונשמע מה אירע לכם, נעבור על המסמכים, החומרים, שנית נבחן כיצד ניתן לסייע ונתייחס לנזק הרפואי. בשלב הבא נבדוק מהן הציפיות ומה הייתם רוצים לקבל ויינתן הערכה של הסיכויים.

למה דווקא משרדי?

הכללים המנחים אותי לאורך כל הטיפול הם מקצועיות, הוגנות, יחס אישי ומחויבות לעשות את המקסימום עבורך, ככה אני פועל.  אני חבר ועדות בלשכת עורכי הדין, משתתף בהשתלמויות, נותן הרצאות, מתעדכן בפסיקות בתי המשפט וזאת מתוך מחויבות לטיפול בלקוחות שהגיעו אליי.

מעבר לכך, לעיתים חלק מציבור האנשים צריך טיפול בעניין הנזק שנגרם להם בכמה מישורים. למשל, אדם שנפגע בתאונת דרכים בדרך לעבודה מגיע למשרד עורכי דין ואומרים לו שהם יטפלו בתביעה שלו מול חברת הביטוח, אבל מול הביטוח הלאומי הוא יצטרך לחפש משרד עורכי דין אחר. בנוסף בחלק מהמקרים הוא יצטרך לדאוג לכך ששני המשרדים ידברו כל העת אחד עם השני, כי לפעמים תביעה במישור אחד תשפיע על השנייה ועל הפיצוי שיקבל. במשרדי הלקוחות מקבלים ייצוג בכל הקשור לנזקי גוף וביטוח, הכל תחת קורת גג אחת.

מה חשוב לי?

שבתום הטיפול התוצאה שיקבלו לקוחותיי תאפשר להם לחיות חיים טובים יותר מאשר לפני שהם הגיעו אליי. האופציה שניתנה לי כעורך דין לסייע לאחרים מול המערכות והגופים הגדולים והמשומנים שווה את הכל.

האם אתה מטפל בכל תיק?

יש תיקים שאני מעריך שאני לא יכול לסייע ואני אומר את זה, אני מעדיף להיות הוגן בעניינים האלו. ברגע שהסכמתי לקחת על עצמי את הייצוג אז אני מחויב לעשות את המקסימום עבור הלקוח.

אדם שהטיפול בו היה מיוחד?

כל אדם שאני מייצג אותו הוא עולם בפני עצמו, כל אדם הוא והאירוע המצער שבגינו הוא פונה אליי. היה מקרה של אישה שסבלה מבעיות רפואיות ופוטרה מעבודה והיא פנתה לביטוח לאומי לבדה לקבל קצבת נכות, ביטוח לאומי דחה אותה ולא האמין לה. היא הגיעה למשרדי בלי יותר מידי תקווה, שהיא סובלת, מתקשה לתפקד ואין לה טעם חיים. לאחר עבודה לא פשוטה, ייצוג אצל מומחים וועדות רפואיות ובנוסף ערעור על החלטת הוועדה, השגתי לה קצבה מלאה לכל החיים. האושר על פניה שנכנסה הקצבה ב 28 לחודש זכור לי במיוחד.

כמה זמן נמשכת תביעה?

התשובה משתנה ממקרה למקרה. באופן כללי ניתן לומר שהדרך לקיצור תהליכים עוברת לרוב דרך פשרה. ביחד עם לקוחותיי, אני נוהג להחליט מה הדרך הנכונה עבורם, באילו מקרים נכון להתפשר ובאילו לא.

מתי כדאי לפנות לעורך דין?

במקרי נזקי גוף ככל שפונים מוקדם יותר כך לדעתי האפשרות להשיג פיצויים משמעותיים גבוהה יותר. היכולת להציג הוכחות לתאונה ולפגיעה שנגרמה בפני המערכת ולזכות למירב הפיצויים תלויה גם בתזמון המוקדם לעורך דין.

האם אתה מתעסק גם בתחומים נוספים כמו דיני עבודה, משפחה, נדל"ן?

אני מאמין שבעריכת דין צריך התמחות ספציפית, מהסיבה שכל תחום דורש הבנה עמוקה כדי שהלקוח יקבל תמורה מלאה. כאשר לקוח שמגיע למשרדי וצריך טיפול גם בתחום אחר כמו נדל"ן הוא מקבל הפניה למשרד אשר יש לי היכרות רבת שנים איתו ואני עובד עמו בשיתוף פעולה.

לייעוץ ראשוני חייגו